Technologia

Pierwszy w Europie koncert symfoniczny w zoo

W Dniu Dziecka Sinfonia Varsovia pod dyr. Tadeusza Wojciechowskiego zagra dla dzieci w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Będzie to pierwszy w Europie koncert muzyki symfonicznej w ZOO. W programie koncertu są utwory napisane specjalnie z myślą o dzieciach: fantazja zoologiczna Karnawał zwierząt Camillea Saint-Saensa oraz baśń muzyczna Piotruś i Wilk Sergiusza Prokofiewa. Na koncert zaprasza milusińskich Bank Pekao SA, który jest mecenasem tego wydarzenia. Koncert rozpocznie się 1 czerwca br. o godz. 12.00.Będzie to okazja, aby przekonać się, że muzyka poważna może być zabawna i można jej słuchać wszędzie. Pomysłodawcą jest Radio Klasyka 103,7 FM, które już od.......(data) organizuje w ZOO koncerty dla dzieci - tym razem będzie to muzyka symfoniczna. Po koncercie Bank Pekao SA zaprasza wszystkie dzieci i rodziców do wspólnej zabawy przy wybiegu dla żubrów, nad którymi Pekao SA sprawuje opiekę. Będą konkursy z nagrodami, występy artystów, szczudlarzy, clowna i mnóstwo innych atrakcji.Bardzo cieszymy się, że będziemy mogli zagrać dla młodych słuchaczy w warszawskim ZOO mówi Tadeusz Wojciechowski, dyrygent orkiestry Sinfonia Varsovia
W Dniu Dziecka Sinfonia Varsovia pod dyr. Tadeusza Wojciechowskiego zagra dla dzieci w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Będzie to pierwszy w Europie koncert muzyki symfonicznej w ZOO. W programie koncertu są utwory napisane specjalnie z myślą o dzieciach: fantazja zoologiczna Karnawał zwierząt Camillea Saint-Saensa oraz baśń muzyczna Piotruś i Wilk Sergiusza Prokofiewa. Na koncert zaprasza milusińskich Bank Pekao SA, który jest mecenasem tego wydarzenia. Koncert rozpocznie się 1 czerwca br. o godz. 12.00.

Będzie to okazja, aby przekonać się, że muzyka poważna może być zabawna i można jej słuchać wszędzie. Pomysłodawcą jest Radio Klasyka 103,7 FM, które już od.......(data) organizuje w ZOO koncerty dla dzieci - tym razem będzie to muzyka symfoniczna. Po koncercie Bank Pekao SA zaprasza wszystkie dzieci i rodziców do wspólnej zabawy przy wybiegu dla żubrów, nad którymi Pekao SA sprawuje opiekę. Będą konkursy z nagrodami, występy artystów, szczudlarzy, clowna i mnóstwo innych atrakcji.

Bardzo cieszymy się, że będziemy mogli zagrać dla młodych słuchaczy w warszawskim ZOO mówi Tadeusz Wojciechowski, dyrygent orkiestry Sinfonia Varsovia - Na pewno będzie to niepowtarzalne wydarzenie i wyzwanie dla Sinfonii Varsovii, choćby ze względu na 75-lecie warszawskiego ZOO oraz wymagająca dziecięcą widownię. Dzieci reagują bardzo żywiołowo i od razu wiadomo, czy utwór się podoba.

Orkiestra Sinfonia Varsovia powstała w 1984 r. Należy do czołowych orkiestr kameralnych na świecie. Przez dziewiętnaście lat swej działalności zespół występował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych z najlepszymi dyrygentami i solistami, m.in. C. Abbado, W. Lutosławskim, J. Maksymiukiem, M. Andre, M. Argerich, T.Berganzą, J.Galwayem, M.Maiskim, Y.Menuhinem, S.Mintzem, czy A. Mutter. Dyrektorem muzycznym orkiestry jest K. Penderecki, a od 2001 r. głównym gościnnym dyrygentem jest José Cura. Sinfonia Varsovia ma w swoim dorobku około 200 płyt. Są wśród nich np. z muzyką do filmów dla dzieci W pustyni i puszczy oraz Tajemniczy ogród.

A to już wiesz?  Kultura biegania z muzyką w tle. Ulubione utwory siłą motywacji
Źródło Bank Pekao SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy