Technologia

Vertiv prezentuje narzędzie do monitorowania infrastruktury brzegowej małych i średnich centrów danych

Vertiv prezentuje narzędzie do monitorowania infrastruktury brzegowej małych i średnich centrów danych
Vertiv Environet Alert to przystępne cenowo, łatwe do wdrożenia i użytkowania oprogramowanie dla niewielkich centrów przetwarzania danych [Warszawa, 22 września 2020 r.] – Vertiv, globalny

Vertiv Environet Alert to przystępne cenowo, łatwe do wdrożenia i użytkowania oprogramowanie dla niewielkich centrów przetwarzania danych

[Warszawa, 22 września 2020 r.] – Vertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej oraz rozwiązań zapewniających ciągłość jej pracy, wprowadził do oferty oprogramowanie Vertiv Environet Alert zapewniające monitorowanie i zarządzanie infrastrukturą małych centrów danych oraz biur przetwarzających dane na brzegu sieci, o funkcjonalności spotykanej dotychczas tylko w narzędziach przeznaczonych dla dużych korporacji. Pakiet Vertiv Environet Alert jest przystępny cenowo i łatwy w użyciu, dzięki czemu eliminuje dwie najczęstsze bariery spotykane przy wdrażaniu narzędzi do monitorowania i zarządzania w małych środowiskach.

Oprogramowanie Vertiv Environet Alert zapewnia monitorowanie w czasie rzeczywistym systemów infrastruktury krytycznej (niezależnie od jej producenta) oraz natychmiast informuje personel, gdy zagrożona jest ciągłość lub stabilność pracy kontrolowanych rozwiązań. Nadzór możliwy jest poprzez nowoczesny i intuicyjny interfejs użytkownika, zapewniający jednoczesny wgląd we wszystkie dane dotyczące pracy monitorowanych systemów. Możliwe jest też dostosowywanie do potrzeb użytkowników panelu prezentującego informacje, dzięki czemu mogą oni skupić się wyłącznie na tym, czego potrzebują do najbardziej efektywnej ochrony i optymalizacji swoich działań.

– Monitorowanie pracy centrów danych ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia wglądu w działalność operacyjną oraz zmniejszenia związanego z nią ryzyka i kosztów, ale niewiele jest rozwiązań na rynku, których zastosowanie jest opłacalne w małej skali – powiedział Mike O’Keeffe, wiceprezes ds. usług i oprogramowania na region EMEA w Vertiv. – Narzędzie Vertiv Environet Alert zapewnia podstawowy monitoring krytycznej infrastruktury IT w małych i średnich przedsiębiorstwach, dzięki czemu gwarantuje ciągłość jej działania.

Vertiv Environet Alert ma wiele funkcji zapewniających monitorowanie infrastruktury, generowanie i wysyłanie alarmów o jej niepoprawnej pracy oraz prezentowanie zaobserwowanych trendów. Jest przydatne dla firm z takich branż jak ochrona zdrowotna, usługi finansowe, administracja rządowa, edukacja i innych, w których funkcjonują mniejsze centra danych oraz oddalone placówki przetwarzające dane na brzegu sieci. Narzędzie to umożliwia pełny wgląd w działanie sieci i usprawnia zarządzanie podłączonymi do niej systemami dzięki temu, że jest kompatybilne z urządzeniami zgodnymi z protokołem SNMP, natomiast z innym oprogramowaniem do zarządzania siecią, infrastrukturą centrum danych (DCIM) oraz systemami zarządzania budynkami jest integrowane poprzez interfejs API.

A to już wiesz?  Porządki po remoncie – sprawnie i szybko

Więcej informacji dotyczących Vertiv Environet Alert oraz pełnego portfolio rozwiązań do monitorowania i zarządzania infrastrukturą Vertiv dostępnych jest na stronie Vertiv.pl.

###
O firmie Vertiv
Vertiv (NYSE: VRT) oferuje rozwiązania z zakresu infrastruktury IT, oprogramowania, analityki, a także szereg usług, które zapewniają nieprzerwane i optymalne działanie kluczowych systemów swoich klientów oraz ich rozwój, wraz ze wzrostem biznesu. Vertiv rozwiązuje najważniejsze wyzwania stojące przed administratorami centrów danych, sieci komunikacyjnych oraz obiektów komercyjnych i przemysłowych, za pomocą oferowanych systemów z zakresu zasilania, chłodzenia, infrastruktury informatycznej oraz usług wspierających środowiska chmurowe i brzegowe. Siedziba firmy Vertiv znajduje się w Columbus (Ohio, USA). Firma zatrudnia globalnie około 20 tys. osób i prowadzi działalność w ponad 130 krajach. Dodatkowe informacje oraz nowości i materiały dotyczące Vertiv dostępne są stronie Vertiv.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy