Technologia

18 studentów dołączyło do zespołu Nestlé w październiku 2011 roku

18 studentów dołączyło do zespołu Nestlé w październiku 2011 roku
Podsumowanie Letniej Praktyki z NestléW Nestlé Polska SA zakończyła się XII edycja praktyk letnich dedykowanych dla studentów i absolwentów. W tym roku, w ramach trzymiesięcznej praktyki, do zespołu Nestlé dołączyły aż 52 osoby, które – jako integralni członkowie teamu – realizowały bieżące projekty pod okiem menedżerów Nestlé. Aż 35% z nich weszło w skład zespołu na stałe. Warto wziąć udział w kolejnych edycjach programu i pokazać się z dobrej strony, gdyż na najlepszych czeka rozwój zawodowy w ciekawym, międzynarodowym środowisku pracy.Letnia Praktyka z Nestlé to możliwość wzbogacenia wiedzy teoretycznej, praktycznym zaangażowaniem w realizowane przez firmę projekty. To praca nad konkretnymi zadaniami, w wybranym dziale, pod stałą opieką merytoryczną menedżera. To również udział w licznych szkoleniach z zakresu prawidłowego żywienia czy znajomości analizy danych sprzedażowych, stosowanych przez firmy z branży FMCG. Praktykanci biorą udział w licznych imprezach integracyjnych takich, jak Sports Day – ogólnopolskie zawody sportowe dla uczestników praktyk letnich z dużych firm

Podsumowanie Letniej Praktyki z Nestlé

W Nestlé Polska SA zakończyła się XII edycja praktyk letnich dedykowanych dla studentów i absolwentów. W tym roku, w ramach trzymiesięcznej praktyki, do zespołu Nestlé dołączyły aż 52 osoby, które – jako integralni członkowie teamu – realizowały bieżące projekty pod okiem menedżerów Nestlé. Aż 35% z nich weszło w skład zespołu na stałe. Warto wziąć udział w kolejnych edycjach programu i pokazać się z dobrej strony, gdyż na najlepszych czeka rozwój zawodowy w ciekawym, międzynarodowym środowisku pracy.

Letnia Praktyka z Nestlé to możliwość wzbogacenia wiedzy teoretycznej, praktycznym zaangażowaniem w realizowane przez firmę projekty. To praca nad konkretnymi zadaniami, w wybranym dziale, pod stałą opieką merytoryczną menedżera. To również udział w licznych szkoleniach z zakresu prawidłowego żywienia czy znajomości analizy danych sprzedażowych, stosowanych przez firmy z branży FMCG. Praktykanci biorą udział w licznych imprezach integracyjnych takich, jak Sports Day – ogólnopolskie zawody sportowe dla uczestników praktyk letnich z dużych firm FMCG z całego kraju. Dzięki podejmowanym aktywnościom uczestnicy Letniej Praktyki z Nestlé mają możliwość sprawdzenia się w różnych interesujących przedsięwzięciach. Jest to również doskonała okazja, by wykrystalizować wizję swojej przyszłej kariery oraz poznać ciekawych ludzi.

„Letnie Praktyki z Nestlé Polska to jeden z największych liczebnie programów praktyk studenckich w Nestlé. Duże zainteresowanie projektem świadczy o tym, że jesteśmy postrzegani jako bardzo dobry, pożądany pracodawca – co nas niezwykle cieszy. Coroczna 3-miesięczna współpraca ze studentami stanowi nie tylko utorowanie drogi do dalszej kariery wielu młodym, utalentowanym ludziom, ale i wymierne korzyści dla Nestlé. Dzięki cyklicznym spotkaniom ze studentami możemy nieustannie wzbogacać nasz zespół o otwartych, zdeterminowanych pracowników, a naszą pracę o ciekawe, innowacyjne pomysły” – mówi Mariola Raudo, Recruitment Manager & HR Business Partner Nestlé Polska SA.

Letnie Praktyki z Nestlé odbywają się w głównej siedzibie firmy w Warszawie lub w jednym z zakładów produkcyjnych w: Kargowej, Kaliszu, Namysłowie lub Rzeszowie. Lokalizacja uzależniona jest od profilu praktyki – technicznego (fabryki) lub ekonomicznego (biuro).

„Ludzie to dla nas najcenniejszy kapitał, dlatego od lat angażujemy się w rozwijanie przedsiębiorczości studentów i absolwentów w Polsce i na świecie. Każdy z nas sam kiedyś wkraczał na trudną drogę kariery, dlatego z tym większą przyjemnością dzielimy się swoją wiedzą z młodymi, kreatywnymi i zdeterminowanymi w dążeniu do osiągnięcia swojego celu ludźmi. Wierzę, że nasze zaangażowanie może być dla wielu z nich zalążkiem ciekawej i pełnej wyzwań kariery, dlatego już dziś zapraszam na kolejną edycję Letniej Praktyki z Nestlé!” – dodaje Mariola Raudo.

Aby wziąć udział w praktykach należy:

- wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.nestle.pl/kariera od marca do połowy kwietnia, w każdej kolejnej edycji praktyk

- zdać testy analitycznego myślenia

- wziąć udział w rozmowie z przedstawicielem działu personalnego, a następnie menedżerem Nestlé (przyszłym przełożonym)

Szczegółowe informacje na temat Letniej Praktyki z Nestlé dostępne są pod linkiem: www.nestle.pl/kariera

Nestlé zatrudnia około 280 tys. osób w 80 krajach. Firma przywiązuje olbrzymią wagę do ciągłego podnoszenia kwalifikacji pracowników i inwestowania w ich rozwój. W ocenie studentów, podsumowanej w rankingu Idealny Pracodawca 2011, Nestlé jest w pierwszej trójce pracodawców w kategorii Nauki Ścisłe. Firma – jako jedyne przedsiębiorstwo z branży FMCG – znalazła się także w pierwszej dziesiątce najlepszych pracodawców w kategorii Inżynieria.

***

Nestlé rok rocznie realizuje szereg działań w ramach współpracy ze studentami umacniając więź pomiędzy światem biznesu i edukacji:

  • Współpraca z Biurami Karier

Nestlé realizuje bieżącą współpracę z Biurami Karier kluczowych uczelni wyższych w Polsce za pośrednictwem swoich Ambasadorów. Wspierają oni, z ramienia przedsiębiorstwa, proces aktywizacji zawodowej studentów, informują o aktualnych miejscach pracy w Nestlé, realizują szereg projektów angażujących młodych ludzi w ciekawe inicjatywy, gwarantujących wartościowe doświadczenie i pierwszy kontakt z pracodawcą.

  • Współpraca z AIESEC

Firma jest partnerem strategicznym AIESEC – największej międzynarodowej organizacji studenckiej, która wspiera rozwój przedsiębiorczości i odpowiedzialności społecznej młodych ludzi. Przedstawiciele Nestlé wspólnie z organizacją przygotowują Dni Kariery dla studentów, czyli największe targi pracy, praktyk i staży w Polsce. Odbywają się one już od 16 lat na wiosnę w największych ośrodkach akademickich w kraju, a w Warszawie również jesienią. Co roku bierze w nich udział około 50 000 studentów.

W trakcie Dni Kariery Nestlé prowadzi warsztaty i szkolenia w ramach Akademii Umiejętności. Są one poświęcone efektywnemu poszukiwaniu pracy, rozwojowi osobistemu, jak również rozwiązywaniu case’ów biznesowych.

Źródło Nestlé Polska S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy