Technologia

Pokaz filmu: System 09 – Czy to już koniec Solidarności?

Pamiętacie intrygujący program dokumentalny "System 09"? Nowe odcinki już są! W najbliższą środę jako pierwsi pokażemy drugi z nich pt. "Czy to już koniec?" i porozmawiamy o nim z jego autorami i uczestnikami.Mini-cykl "System: Rewolucja Solidarności" to próba ujęcia wydarzeń 1980 roku przez pryzmat procesów długiego trwania. Ma na celu analizę powstania "Solidarności" i piętna, jakie ruch ten odcisnął na losie Polski. Twórcy szukają intelektualnych tropów, pozwalających lepiej zrozumieć procesy, którym podlegamy do dzisiaj, a które wciąż nie są obecne w dominujących opowieściach o "Solidarności".Drugi odcinek cyklu poświęcony jest analizie procesu rewolucyjnego. Skąd się biorą cele rewolucji i czy są one konstruktywne? Co znaczy, że rewolucja została zdradzona? Czy ogień rewolucyjny się wyczerpał? Do wspólnej refleksji nad tymi zagadnieniami zapraszamy już w najbliższą środę 30 marca o godzinie 20 do siedziby Fundacji Republikańskiej.Po pokazie filmu porozmawiamy z jego autorami: Andrzejem Horubałą i Wojciechem Klatą oraz z występującym w "Rewolucji "Solidarności"
Pamiętacie intrygujący program dokumentalny "System 09"? Nowe odcinki już są! W najbliższą środę jako pierwsi pokażemy drugi z nich pt. "Czy to już koniec?" i porozmawiamy o nim z jego autorami i uczestnikami.

Mini-cykl "System: Rewolucja Solidarności" to próba ujęcia wydarzeń 1980 roku przez pryzmat procesów długiego trwania. Ma na celu analizę powstania "Solidarności" i piętna, jakie ruch ten odcisnął na losie Polski. Twórcy szukają intelektualnych tropów, pozwalających lepiej zrozumieć procesy, którym podlegamy do dzisiaj, a które wciąż nie są obecne w dominujących opowieściach o "Solidarności".

Drugi odcinek cyklu poświęcony jest analizie procesu rewolucyjnego. Skąd się biorą cele rewolucji i czy są one konstruktywne? Co znaczy, że rewolucja została zdradzona? Czy ogień rewolucyjny się wyczerpał? Do wspólnej refleksji nad tymi zagadnieniami zapraszamy już w najbliższą środę 30 marca o godzinie 20 do siedziby Fundacji Republikańskiej.

Po pokazie filmu porozmawiamy z jego autorami: Andrzejem Horubałą i Wojciechem Klatą oraz z występującym w "Rewolucji "Solidarności" Bartłomiejem Kachniarzem ("Rzeczy Wspólne"). Spotkanie poprowadzi redaktor naczelny "RW" Bartłomiej Radziejewski.

Serdecznie zapraszamy!
Źródło Fundacja Republikańska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Wolontariat - podziękowania i informacje

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy