Wiadomości branżowe

Nagrody za zwycięstwo w plebiscycie miast ?Świeć się z Energą? trafiły do najbardziej potrzebujących

Luty,  to miesiąc przekazywania nagród laureatom VI edycji akcji „Świeć Się z Energą”. Zwycięskie miasta, obok prestiżowych tytułów, otrzymały także ufundowany przez Grupę Energa energooszczędny sprzęt AGD z przeznaczeniem na dom dziecka lub inny cel społeczny. Funkcjonalne urządzenia o łącznej wartości 26 tys. zł trafiły do ponad 20 placówek w całej Polsce. Nagroda główna za zwycięstwo w plebiscycie na najpiękniejsze miejskie iluminacje świąteczne została przekazana w poniedziałek do Połczyna-Zdroju.  23 lutego br. w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Połczynie-Zdroju odbyło się uroczyste wręczenie nagrody głównej zwycięzcy plebiscytu miast „Świeć się z Energą”. Ufundowane przez spółkę Energa Oświetlenie nowoczesne sprzęty, ułatwiające codzienne życie oraz zużywające mniejsze ilości prądu oraz wody, znajdą swoje miejsce  w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 im. Kubusia Puchatka, Publicznym Przedszkolu Sióstr Salezjanek oraz Środowiskowym Domu Samopomocy „Radość”. Ich podopieczni będą mogli korzystać z takich urządzeń, jak

Luty,  to miesiąc przekazywania nagród laureatom VI edycji akcji ?Świeć Się z Energą?. Zwycięskie miasta, obok prestiżowych tytułów, otrzymały także ufundowany przez Grupę Energa energooszczędny sprzęt AGD z przeznaczeniem na dom dziecka lub inny cel społeczny. Funkcjonalne urządzenia o łącznej wartości 26 tys. zł trafiły do ponad 20 placówek w całej Polsce. Nagroda główna za zwycięstwo w plebiscycie na najpiękniejsze miejskie iluminacje świąteczne została przekazana w poniedziałek do Połczyna-Zdroju. 

23 lutego br. w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Połczynie-Zdroju odbyło się uroczyste wręczenie nagrody głównej zwycięzcy plebiscytu miast ?Świeć się z Energą?. Ufundowane przez spółkę Energa Oświetlenie nowoczesne sprzęty, ułatwiające codzienne życie oraz zużywające mniejsze ilości prądu oraz wody, znajdą swoje miejsce  w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 im. Kubusia Puchatka, Publicznym Przedszkolu Sióstr Salezjanek oraz Środowiskowym Domu Samopomocy ?Radość?. Ich podopieczni będą mogli korzystać z takich urządzeń, jak lodówka, pralka, zmywarka, odkurzacz czy mikrofalówka. Na ręce Pani Burmistrz, Barbary Nowak, oprócz wartego 10 tys. zł energooszczędnego sprzętu AGD, zostały wręczone także symboliczny dyplom i gratulacje.

– Jesteśmy bardzo dumni, że nasze miasto zdobyło aż 35.900 głosów! Połczynianie są wyjątkowi, bo potrafią solidarnie zmobilizować się i intensywnie wspierać swoje miasto w rywalizacji. W tym współzawodnictwie nie chodzi tylko o tytuł, ale przede wszystkim o nagrodę charytatywną i dzielenie się z potrzebującymi, a to bardzo motywuje naszych mieszkańców i sympatyków do działania. Połczyn-Zdrój od kilku lat angażuje się w akcję ?Świeć się z Energą? i już nie możemy doczekać się udziału w kolejnej edycji programu ? mówi Barbara Nowak, burmistrz Połczyna-Zdroju.

W szóstej edycji ?Świeć się z Energą?, iluminacje świąteczne zachodniopomorskiego ?kurortu z duszą? cieszyły się największą sympatią wśród czytelników prasy i internautów. W walce o zwycięstwo Połczyn-Zdrój wyprzedził ponad 220 miast, pokonując m. in. Gdynię, Radom czy Bielsko-Białą ? zeszłorocznego zwycięzcę plebiscytu. A zdobywając w etapie ogólnopolskim 40,34% głosów, pokonał po zaciętej rywalizacji Aleksandrów Łódzki zaledwie 267 głosami.

A to już wiesz?  Jak zorganizować ślub w plenerze?

Dla regionalnych zwycięzców ?Świeć się z Energą? organizator ufundował również drobny energooszczędny sprzęt AGD. Z nowoczesnych urządzeń, jak roboty kuchenne, parowary czajniki czy tostery, będą mogli korzystać m.in. wychowankowie i podopieczni Centrum Pomocy Rodzinie i Usług Socjalnych w Aleksandrowie Łódzkim, Podbeskidzkiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bielsku-Białej czy Ośrodka Pomocy Społecznej w Wołczynie. Dzięki kilku edycjom świątecznej akcji Grupy Energa na przestrzeni ostatnich 5 lat ułatwiające życie sprzęty trafił już do 40 placówek w całej Polsce.

Najpiękniejsze świąteczne fotografie i najładniej udekorowane galerie handlowe

?Świeć się z Energą? to oprócz Plebiscytu Miast, konkurs fotograficzny i rywalizacja o najpiękniej oświetloną galerię handlową. Tytuł Grand Prix oraz pierwsze miejsce za najlepsze zdjęcie prezentujące świąteczną kreację, decyzją jury, pod przewodnictwem znanej fotografki Lidii Popiel, otrzymała praca Michała Peplaka. Jury oceniając nie tylko jakość zdjęć, ale też umiejętność uchwycenia ciekawego kadru, czy niestandardowe aranżacje przyznało nagrody w pięciu kategoriach. Dla laureatów przygotowano m.in. trzydniowe warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel, wysokiej jakości sprzęt elektroniczny oraz bony na zakupy w sklep.energa.pl.

Najładniej świątecznie udekorowanym centrum handlowym w Polsce, w konkursie ?Świeć się Galerio?, zostało Centrum Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz domEXPO w Opolu. To właśnie jego iluminacje świetlne cieszyły się w tym roku największą sympatią głosujących. Kompleks handlowy wygrał odwiedziny Planety Energii ? mobilnego centrum nauki dla najmłodszych. Specjalne wyróżnienie za najładniejsze fotografie swoich świątecznych wnętrz otrzymała Cuprum Arena Lubin, do której również zawita Energobus Planety Energii. Tam młodzi naukowcy pod okiem energetycznych ekspertów Grupy Energa dowiedzą się, jak powstaje prąd.

Wszystkie prace fotograficzne oraz pełna lista zwycięzców dostępna jest na www.SwiecSie.pl oraz na www.facebook.com/SwiecSie


dostarczył infoWire.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy