Technologia

List otwarty uczestników Marszu dla Życia i Rodziny

Już w najbliższą niedzielę – 29 maja – po raz szósty ulicami Warszawy, przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się o godz. 12.00 pod pomnikiem Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Dalej przejdzie ulicami Krakowskie Przedmieście, Miodową, Świętojerską, do Ogrodu Krasińskich, gdzie będzie miał miejsce piknik rodzinny.Tegoroczny Marsz, odbędzie się pod hasłem „Polska woła o ludzi sumienia”, które jest fragmentem, aktualnej również i dziś, homilii wygłoszonej przez bł. Jana Pawła II w Skoczowie.  Marsz poprzez afirmację podstawowego prawa do życia jest przypomnieniem nauczania Papieża Polaka. Jego uczestnicy postulują ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Apelują o zaprzestanie skrajnej formy dyskryminacji, jaką jest dopuszczana przez polskie prawo aborcja dzieci z powodu ich niepełnosprawności, czy okoliczności poczęcia.Podczas Marszu jego uczestnicy podpiszą list otwarty. Zwrócą się w nim do Posłów o odnowę moralną Polski, o szczególną wrażliwość na sprawy rodziny i nie wykluczanie ze społeczeństwa najmłodszych obywateli poprzez odbieranie im prawa do narodzin.List otwarty
Już w najbliższą niedzielę – 29 maja – po raz szósty ulicami Warszawy, przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się o godz. 12.00 pod pomnikiem Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Dalej przejdzie ulicami Krakowskie Przedmieście, Miodową, Świętojerską, do Ogrodu Krasińskich, gdzie będzie miał miejsce piknik rodzinny.Tegoroczny Marsz, odbędzie się pod hasłem „Polska woła o ludzi sumienia”, które jest fragmentem, aktualnej również i dziś, homilii wygłoszonej przez bł. Jana Pawła II w Skoczowie.  Marsz poprzez afirmację podstawowego prawa do życia jest przypomnieniem nauczania Papieża Polaka. Jego uczestnicy postulują ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Apelują o zaprzestanie skrajnej formy dyskryminacji, jaką jest dopuszczana przez polskie prawo aborcja dzieci z powodu ich niepełnosprawności, czy okoliczności poczęcia.Podczas Marszu jego uczestnicy podpiszą list otwarty. Zwrócą się w nim do Posłów o odnowę moralną Polski, o szczególną wrażliwość na sprawy rodziny i nie wykluczanie ze społeczeństwa najmłodszych obywateli poprzez odbieranie im prawa do narodzin.List otwarty uczestników Marszu dla życie i Rodziny do Posłów – „Polska woła o ludzi sumienia”„Nasza Ojczyzna stoi dzisiaj przed wieloma trudnymi problemami społecznymi, gospodarczymi, także politycznymi. Trzeba je rozwiązywać mądrze i wytrwale. Jednak najbardziej podstawowym problemem pozostaje sprawa ładu moralnego. Ten ład jest fundamentem życia każdego człowieka i każdego społeczeństwa. Dlatego Polska woła dzisiaj nade wszystko o ludzi sumienia!Te słowa wypowiedziane w 1995 roku w Skoczowie przez Jana Pawła II są ciągle aktualne. Dlatego zwracamy się do wszystkich odpowiedzialnych za ład w życiu publicznym, w szczególności do posłów na Sejm:  Oprzyjcie prawo Rzeczpospolitej o normy moralne! Niech prawo służy rodzinie, umacnia małżeństwa, broni najsłabszych. Szczególnie apelujemy o poparcie projektu ustawy, który bierze w obronę wszystkie dzieci od poczęcia. Społeczny projekt, który trafił do Sejmu wsparło swoimi podpisami ponad 570 000 osób. Liczymy na Was, liczymy, że okażecie się ludźmi sumienia!  Rodziny zgromadzone na Marszu dla Życia i Rodziny”Marsz to również czas dziękczynienia za dar życia i rodziny. Szczególną radością jest obecność na nim Mam w stanie błogosławionym. Doceniając otwartość na życie, młodzi rodzice otrzymają dla swych pociech body dziecięce z logiem Marszu. Będzie to zarazem pamiątka dla najmłodszych Marszowiczów.
A to już wiesz?  Elektromobilość, a zachowania konsumenckie
Jak co roku ideę Marszu wspierają znane osoby życia publicznego, świata mediów, kultury i nauki, m.in. Krzysztof Ziemiec, Przemysław Babiarz, Wojciech Cejrowski, Tomasz Zubilewicz.  Marsz dla Życia i Rodziny jest inicjatywą organizacji pozarządowych Fundacji  Narodowego Dnia Życia oraz Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Do udziału zaproszone są wszystkie osoby i organizacje pozarządowe pozytywnie nastawione do idei praw człowieka, przyjazne życiu i rodzinie. Marsz wyrusza 29 maja o godz. 12.00 spod pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Szczegółowe informacje na stronie www.marsz.org.
Źródło Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy