Technologia

Bankier.pl nawiązuje współpracę z Agorą

Bankier.pl S.A. podpisał umowę strategiczną z Agora S.A. dotyczącą współpracy pomiędzy wydawanym przez Spółkę portalem finansowym Bankier.pl, a należącym do Agora S.A. liderem serwisów rekrutacyjnych dla branży finansowej Jobspot.pl. Efektem współpracy jest serwis www.praca.bankier.pl, który ruszył 9 czerwca 2008 roku. Portal Bankier.pl uruchomił nowy serwis praca.bankier.pl, który jest skierowany do specjalistów z branży finansowej. W serwisie tym publikowane są ogłoszenia pochodzące z serwisów rekrutacyjnych Jobspot.pl oraz
Bankier.pl S.A. podpisał umowę strategiczną z Agora S.A. dotyczącą współpracy pomiędzy wydawanym przez Spółkę portalem finansowym Bankier.pl, a należącym do Agora S.A. liderem serwisów rekrutacyjnych dla branży finansowej Jobspot.pl. Efektem współpracy jest serwis www.praca.bankier.pl, który ruszył 9 czerwca 2008 roku.

Portal Bankier.pl uruchomił nowy serwis praca.bankier.pl, który jest skierowany do specjalistów z branży finansowej. W serwisie tym publikowane są ogłoszenia pochodzące z serwisów rekrutacyjnych Jobspot.pl oraz GazetaPraca.pl należących do Agora S.A., czołowego wydawcy w tym segmencie.

Uruchomienie nowego serwisu praca.bankier.pl ma na celu dalszy rozwój organiczny portalu Bankier.pl, który obecnie w skali miesiąca odwiedza ponad 1,6 miliona użytkowników (badanie Megapanel PBI/Gemius; biznes, finanse, prawo; luty 2008r.) zainteresowanych m.in. tematyką finansów osobistych, inwestowania czy też informacji ekonomiczno-gospodarczych. Oprócz odbiorców indywidualnych znaczną część użytkowników portalu stanowią przedstawiciele branży finansowej, dla których Bankier.pl jest codziennym źródłem informacji. To właśnie do specjalistów z branży finansowej skierowany jest nowy serwis powstały przy współpracy Bankier.pl z Agorą.

„Bankier.pl od wielu lat postrzegany jest jako lider finansowego segmentu Internetu i nowy serwis dla tej kategorii rynku znacząco wzmocni pozycje naszego portalu” –  twierdzi Roman Bryś, członek zarządu Bankier.pl S.A. „W przeciwieństwie do innych portali finansowych nie będziemy publikować ogłoszeń niedopasowanych do profilu branży finansowej. Szanujemy czas naszych użytkowników i chcemy dostarczać im tylko treści odpowiadające ich zainteresowaniom” – dodaje Roman Bryś.

Agora S.A. dzięki współpracy z Bankier.pl zdecydowanie zwiększy zasięg i wzmocni efektywność ogłoszeniową zarówno pierwszego serwisu rekrutacyjnego dla finansistów Jobspot.pl, jak i ofert dotyczących stanowisk finansowych z GazetaPraca.pl.

„Bankier.pl to jeden z największych portali finansowych w polskim Internecie. Jobspot.pl to pierwszy serwis rekrutacyjny, w którym publikowane są najciekawsze oferty pracy dla finansistów. Te dwie marki idealnie do siebie pasują” - mówi dr Dorota Bachman, dyrektor serwisów rekrutacyjnych w Pionie Internet Agory.

Umowa z Bankier.pl to już drugi, w ciągu ostatniego miesiąca, strategiczny alians zawarty przez Agorę w celu budowania efektywności ofert pracy publikowanych w serwisach rekrutacyjnych należących tej do Spółki. Pierwszy zawarto z IDG.pl – największym portalem technologicznym w Polsce. W ten sposób powstał serwis www.praca.idg.plBankier.pl S.A., obecny na rynku od 2000 r., jest liderem na polskim rynku internetowych firm mediowych koncentrujących się na sektorze finansów. Spółka czerpie przychody ze sprzedaży powierzchni  reklamowej oraz z pośrednictwa i doradztwa finansowego. Bankier.pl oferuje produkty i usługi blisko 50 renomowanych instytucji finansowych, które poprzez kanały dystrybucji portalu dostępne są dla ponad 7 milionów osób miesięcznie. W skład Grupy Bankier.pl wchodzą portale i serwisy zaliczane do czołówki witryn w swoich kategoriach tematycznych: Bankier.pl, Twoja-Firma.pl, PIT.pl, VAT.pl, PRNews.pl i Mojeauto.pl.

Grupa Bankier.pl przyciąga coraz większą liczbę użytkowników, głównie osób zainteresowanych tematyką finansowo-biznesową. W lutym 2008 roku ich liczba wyniosła 1,87 miliona, a łączna liczba odsłon przez nich wygenerowanych 47,4 miliona. Od 19 czerwca 2006 Bankier.pl S.A. jest notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
 
 
Agora SA to jedna z największych spółek medialnych w Polsce. Powstała w 1989 r.; od 1999 jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie. Jej największymi przedsięwzięciami są: „Gazeta Wyborcza” - najpopularniejsza opiniotwórcza gazeta w Polsce oraz lider na rynku reklamy zewnętrznej, AMS. Spółka wydaje również największą bezpłatną gazetę w Polsce - „Metro” oraz 15 kolorowych magazynów, m.in. „Avanti”, „Logo”, „Poradnik Domowy”. Jest właścicielem dwóch muzycznych marek stacji lokalnych: Złote Przeboje i Roxy FM, internetowego radia Tuba.fm oraz współwłaścicielem ponadregionalnego Radia TOK FM. Serwisy internetowe Agory należą do wiodących pod względem popularności w swoich kategoriach. Wśród ponad 47 marek internetowych spółki są: portal Gazeta.pl, www.wyborcza.pl z e-wydaniem „Gazety Wyborczej”, wortale GazetaPraca.pl i GazetaDom.pl oraz serwisy tematyczne Sport.pl, G.pl, Tivi.pl czy społecznościowe jak Bebo.gazeta.pl. Siła marek Agory pozwoliła na stworzenie udanego przedsięwzięcia - zaoferowania czytelnikom kolekcji wydawniczych, w ramach których spółka sprzedała ponad 33 mln książek i książek z płytami CD i DVD.
 
 

Dodatkowych informacji udziela:

Maciej Makuszewski
e-mail: [email protected]
kom.: +48 508 012 180


Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy