Technologia

Jak kupić używany samochód z Niemiec?

Jak kupić używany samochód z Niemiec?
Od lat jednym z najpopularniejszych sposobów pozyskiwania wymarzonego auta przez Polaków jest sprowadzanie samochodu z Niemiec. Niestety, wiąże się to z wieloma niedogodnościami, które znacząco

Od lat jednym z najpopularniejszych sposobów pozyskiwania wymarzonego auta przez Polaków jest sprowadzanie samochodu z Niemiec. Niestety, wiąże się to z wieloma niedogodnościami, które znacząco utrudniają cały proces, czyli fałszywymi ofertami sprzedaży, ogromnymi kosztami lub utratą cennego czasu. Zatem, w jaki sposób najbezpieczniej kupić sprawdzone, używane auto z zagranicy?

Dla wielu polskich kierowców okazją na pozyskanie sprawdzonego samochodu w przystępnej cenie staje się import używanego auta zza niemieckiej granicy. Jest to motywowane faktem, iż pojazdy z Niemiec nierzadko posiadają lepsze wyposażenie oraz mniejsze zużycie poszczególnych części wozu. Na nieszczęście, jest to równocześnie wykorzystywane przez nieuczciwych sprzedawców, którzy handlują towarem posiadającym wyjątkowo wygórowane ceny i fałszywe opisy rzeczywistego stanu pojazdu. W celu uniknięcia wszelkich niedogodności związanych z tym problematycznym procesem, kierowcy poszukują alternatywnych sposobów zakupu zagranicznych aut. W odpowiedzi na te potrzeby, Jacek Fijołek – twórca sklepu internetowego CarForFriend.pl podpowiada, jak w prosty i bezpieczny sposób można nabyć samochód „z drugiej ręki” za pomocą platformy internetowej.

W pierwszej kolejności – szukaj!

Jedną z najbardziej problematycznych części procesu zakupu pojazdu z zagranicy stanowi etap poszukiwań. Choć na początku ustala się oczekiwania wobec upragnionego samochodu, to z racji dostępności tysiąca modeli aut o różnorodnej specyfice, dla wielu osób faza ta stanowi dość dezorientujący krok. Oprócz tego, dodatkową przeszkodą staje się także brak znajomości języka oraz napływ fałszywych ofert sprzedaży, doprowadzających do zakupu niepełnowartościowego samochodu lub wyłudzeń pieniędzy. „Aby mieć odpowiednie wsparcie na każdym etapie zakupu oraz nie martwić się o nieznajomość specyficznej terminologii lub języka, warto skorzystać z fachowego doradztwa oferowanego przez sklep internetowy. Dzięki doświadczeniu ekspertów i łatwości w kontakcie, można uzyskać pojazd, który będzie dopasowany do aktualnych potrzeb i możliwości finansowych danej osoby. Co więcej, taka forma sprzedaży umożliwia wirtualne oględziny 3D oraz nowoczesny system wyszukiwania pojazdów, który pokazuje wszystkie atrybuty danego auta – markę, model, informacje szczegółowe (typ, przebieg, paliwo, nadwozie, cenę) oraz dostępność głównego i dodatkowego wyposażenia”. – mówi Jacek Fijołek, twórca CarForFriend.pl.

A to już wiesz?  Letnie suszenie prania: wybieramy suszarkę na balkon i do ogrodu

Ważną kwestię stanowi również rzetelność publikowanych ofert sprzedaży. Dzięki sprowadzaniu aut z pewnych źródeł i możliwości szczegółowego sprawdzenia on-line konkretnego pojazdu, nie trzeba tracić cennego czasu i ponosić kosztów związanych z wyjazdami, paliwem oraz niezbędnym tłumaczeniem.

Lepszy rodzaj zakupów?

„Standardowy proces kupna pojazdu z Niemiec wiąże się z wieloma męczącymi przeszkodami – brakiem kompletnej historii i parametrów technicznych pojazdów, ukrytymi wadami, nieprzeprowadzoną kontrolą, skomplikowanymi warunkami transakcji lub trudnościami w transporcie. W CarForFriend.pl podejście do tematu jest całkowicie odmienne. W pierwszej kolejności zostaje przeprowadzony niezbędny serwis każdego z oferowanych pojazdów. Ponadto, dzięki przynależności do prestiżowej Niemieckiej Organizacji Rzetelnych Handlarzy Samochodami – BVFK, dostępne auta posiadają kompletne i prawdziwe zestawy danych technicznych. Członkostwo w tej organizacji zapewnia również prawne wsparcie wszystkich transakcji, gwarantując ich legalność i bezpieczeństwo.” – mówi Jacek Fijołek.

Prostota przeprowadzanych transakcji to z pewnością ogromny plus nabywania zagranicznego samochodu za pomocą sklepu internetowego. Wiążą się one z wieloma użytecznymi czynnikami – automatyczną rezerwacją auta, prostym i w pełni internetowym przebiegiem całego zakupu, różnorodnością opcji zapłaty, możliwością negocjacji cen lub wysyłką wszelkich dokumentów na skrzynkę mailową. Oprócz tego, atutem wyróżniającym transakcje on-line na tle standardowych sposobów pozyskiwania używanych samochodów z Niemiec jest możliwość transportu pojazdu z miejsca zakupu pod adres wskazany przez klienta, co nadzwyczaj ułatwia cały proces zakupu.

Po prostu korzystaj!

Skorzystanie z opcji internetowego zakupu używanych pojazdów umożliwia odejście od zbędnych, uciążliwych, dwujęzycznych formalności – całość transakcji odbywa się w języku polskim i w formie internetowej, a umowa spisywana jest tylko na jednej stronie. Oprócz tego, istnieje możliwość wykupienia usług, które oferują ubezpieczenie pojazdu oraz tłumaczenie pism.

W kwestii rejestracji samochodu, osoby decydujące się na zakup auta przez CarForFriend.pl obowiązkowo uzyskują komplet niezbędnych dokumentów rejestracyjnych wraz z zarejestrowanym pojazdem, a koszty procesu opłacane są przez sklep internetowy. „W przypadku standardowego kupna samochodu z Niemiec, nabywca jest zobowiązany do samodzielnego uzyskania tymczasowego dowodu rejestracyjnego (numer i tablice) w niemieckim urzędzie. Dodatkowo, po powrocie do kraju należy również opłacić akcyzę w Urzędzie Celnym, przeprowadzić przegląd techniczny pojazdu oraz oddać przetłumaczone dokumenty i umowę sprzedaży samochodu do Urzędu Miasta. Patrząc na ilość kroków, jakie trzeba wykonać w celu prawidłowej rejestracji auta, sklep internetowy wydaje się być szczególnie wygodnym sposobem nabywania upragnionego samochodu”. – tłumaczy Jacek Fijołek.

A to już wiesz?  500 par butów dla dzieci z ubogich rodzin ? podsumowanie akcji Allegro i Caritas Gniezno

Decydując się na CarForFriend.pl warto pamiętać, że usługi oferowane przez sklep internetowy to nie tylko gwarancja wysokiej jakości obsługi, szybkości działania oraz łatwości transakcji, ale także możliwość dopasowania auta do wszelkich wymogów nabywcy – bez wychodzenia z domu i utraty dodatkowych funduszy.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy