Technologia

Fundacja Auchan na rzecz młodzieży wspiera żorską organizację ?Po prostu partner?

22 grudnia „Fundacja Auchan na rzecz młodzieży” przekazała 12.000 euro dla organizacji wspierającej młodzież i dzieci z  Śląska - „Po prostu Partner”.

W dniu 6 lipca 2011 Auchan, z okazji swojego 50-lecia uruchomiło Fundację działającą na rzecz młodzieży, umożliwiając tym samym organizacjom non-profit zdobycie dofinansowania dla projektów na rzecz kształcenia. Fundacja Auchan za swój główny cel stawia sobie dostarczenie młodzieży środków umożliwiających osiągnięcie sukcesu zawodowego, rozwój posiadanych talentów i zainteresowań.

Stowarzyszenie „Po prostu Partner” przygotowało program „Trampolina” skoncentrowany na dbaniu o właściwy rozwój intelektualny, motoryczny, emocjonalny i społeczny dzieci i młodzieży. W ramach jego realizacji zakupione zostaną m.in.: laptopy z oprogramowaniem terapeutycznym, programy do wyrównywania deficytów rozwojowych dla dzieci, do nauki języków obcych, klocki i materace terapeutyczne potrzebne do rozwoju dzieci.

Nie wszystkie dzieci liczyć mogą na prawidłowe wychowanie z strony swoich rodziców. Rozumiejąc nieprawidłowości wychowawcze wynikające z biedy i ubóstwa, a także wierząc, że społeczność w jakiej przebywa dziecko również warunkuje jego rozwój, Auchan wsparło projekt Stowarzyszenia dając tym samym nadzieję kilkudziesięciu młodym ludziom na odpowiedni rozwój i lepsze życie.

 
Źródło Auchan Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts