Wiadomości branżowe

Grupa PZU nagrodzona za program rozwoju menedżerów

Grupa PZU otrzymała nagrodę HR INNOVATOR 2015 za projekt „Inspiratorium Menedżer 2.0 – grywalizacja w rozwoju przywództwa”. Nowatorski projekt jest połączeniem stacjonarnych szkoleń kadry menedżerskiej z aktywnościami pracowników na platformie gamifikacyjnej i nowoczesnymi metodami edukacyjnymi on-line. Celem projektu „Inspiratorium Menedżer 2.0 – grywalizacja w rozwoju przywództwa” było stworzenie innowacyjnego programu dla kadry menedżerskiej w PZU. Inicjatywa wspierała pozyskiwanie kompetencji przywódczych pracowników oraz zaangażowanie w ciągły rozwój własnych umiejętności.– Zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy kompleksowy program rozwoju kadry menedżerskiej tak, aby był to proces zgodny z aktualnymi trendami w edukacji dorosłych. Zależało nam na wzmocnieniu nawyku samokształcenia i przejmowania odpowiedzialności za własny rozwój metodą pull (dobrowolne uczenie się), zamiast push (działania obowiązkowe) – mówi Anna Jastrzębska, Dyrektor ds. Zarządzania Rozwojem Pracowników PZU. - Bardzo wysoko oceniamy skuteczność tego projektu oraz jego skalę. Obecnie na platformie aktywnie działa ponad 600

Grupa PZU otrzymała nagrodę HR INNOVATOR 2015 za projekt ?Inspiratorium Menedżer 2.0 ? grywalizacja w rozwoju przywództwa?. Nowatorski projekt jest połączeniem stacjonarnych szkoleń kadry menedżerskiej z aktywnościami pracowników na platformie gamifikacyjnej i nowoczesnymi metodami edukacyjnymi on-line.

Celem projektu ?Inspiratorium Menedżer 2.0 ? grywalizacja w rozwoju przywództwa? było stworzenie innowacyjnego programu dla kadry menedżerskiej w PZU. Inicjatywa wspierała pozyskiwanie kompetencji przywódczych pracowników oraz zaangażowanie w ciągły rozwój własnych umiejętności.

? Zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy kompleksowy program rozwoju kadry menedżerskiej tak, aby był to proces zgodny z aktualnymi trendami w edukacji dorosłych. Zależało nam na wzmocnieniu nawyku samokształcenia i przejmowania odpowiedzialności za własny rozwój metodą pull (dobrowolne uczenie się), zamiast push (działania obowiązkowe) ? mówi Anna Jastrzębska, Dyrektor ds. Zarządzania Rozwojem Pracowników PZU. – Bardzo wysoko oceniamy skuteczność tego projektu oraz jego skalę. Obecnie na platformie aktywnie działa ponad 600 pracowników PZU, a ich liczba ciągle rośnie ? dodaje.

?Inspiratorium Menedżer 2.0? został przygotowany tak, aby pracownicy myśleli perspektywicznie o rozwoju swoich kompetencji. Idąc z duchem czasu, obok tradycyjnych aktywności wykorzystano mechanizmy gamifikacji. Na specjalnej platformie edukacyjnej umieszczono treści merytoryczne podzielone na porcje wiedzy (misje), w formie krótkich i przystępnych materiałów: filmów video, pigułek wiedzy, ebooków i quizów. Realizując zadania i przyswajając wiedzę, uczestnicy projektu zdobywają punkty ? wirtualną walutę.

Ze świata gier zaczerpnięto również nagrody, które dobrano tak, aby utrzymać motywację i zaangażowanie użytkowników, m.in. książki, testy potencjału osobistego oraz kupony charytatywne wspierające fundację Zdążyć z Pomocą. Uczestnicy zachęcani są do bieżącego śledzenia swojej indywidualnej aktywności, zdobywania trofeów symbolizujących konkretne umiejętności i mogą porównywać swoje osiągnięcia z innymi. Pomaga to budować nawyk ciągłego rozwoju, który jest jednym z filarów organizacji uczącej się.

? Obecnie w ramach projektu wprowadzamy na platformie nowe funkcjonalności, umożliwiające rekomendowanie przez użytkowników treści i ciekawych materiałów. Pozwoli to zbudować dodatkowe zaangażowanie i nagradzać najbardziej aktywnych. Rosnąca grupa użytkowników, zainteresowanych materiałami edukacyjnymi umożliwia nam utrwalanie pożądanych postaw i zachowań, które wspierają zmiany kulturowe w naszej firmie ? podsumowuje Bogna Kostyk, Koordynator ds. Rozwoju Przywództwa w PZU i pomysłodawczyni projektu.

A to już wiesz?  Fundusze strukturalne bez tajemnic

HR Innovator to ogólnopolski konkurs dla firm, które realizują innowacyjne projekty w zakresie zarządzania ludźmi. Nagroda jest kolejnym dowodem zmian na dobre w PZU i solidnych podstaw tegorocznych wyróżnień i awansów firmy w wizerunkowych badaniach ?Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów? (Antal International), ?Pracodawca Roku? (AIESEC Polska) oraz ?Idealny Pracodawca? (Universum). Ubezpieczycielowi przyznano również prestiżowe certyfikaty Top Employers, HR Najwyższej Jakości oraz Staże i Praktyki Wysokiej Jakości.


dostarczył infoWire.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy