Technologia

Wygraj wartościowe szkolenie w Dzienniku Internautów

Już po raz kolejny Dziennik Internautów ogłosił konkurs dla swoich Prenumeratorów i Czytelników. Tym razem nagrodą w konkursie jest pięć wartościowych kursów ufundowanych przez warszawską Szkołę Linuxa.Nagroda w konkursie, to pięć szkoleń w zakresie "Wprowadzenie do systemu Linux". Każdy kurs, o wartości 680 zł, obejmuje 20 godzin nauki. Szkoła zapewnia każdemu kursantowi dystrybucję systemu Linux z licencją.Celem kursu "Wprowadzenie do systemu Linux" jest poznanie zasad użytkowania coraz bardziej popularnego obecnie systemu operacyjnego o bardzo dużych możliwościach. Kursant poznaje system od początku - zasady poruszania się w systemie plików i katalogów, strukturę i rozmieszczenie katalogów, filozofię ruchu Wolnego Oprogramowania i zasady licencji GNU, różnego przeznaczenia programy użytkowe. Wie jak przystosować system do własnych potrzeb; zdobywa umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach awaryjnych."Szkolenia z "Wprowadzenia do systemu Linux", poprowadziliśmy już dla 250 studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Akademii Medycznej w Warszawie. Zainteresowanie jest ogromne dlatego organizujemy
Już po raz kolejny Dziennik Internautów ogłosił konkurs dla swoich Prenumeratorów i Czytelników. Tym razem nagrodą w konkursie jest pięć wartościowych kursów ufundowanych przez warszawską Szkołę Linuxa.

Nagroda w konkursie, to pięć szkoleń w zakresie "Wprowadzenie do systemu Linux". Każdy kurs, o wartości 680 zł, obejmuje 20 godzin nauki. Szkoła zapewnia każdemu kursantowi dystrybucję systemu Linux z licencją.

Celem kursu "Wprowadzenie do systemu Linux" jest poznanie zasad użytkowania coraz bardziej popularnego obecnie systemu operacyjnego o bardzo dużych możliwościach. Kursant poznaje system od początku - zasady poruszania się w systemie plików i katalogów, strukturę i rozmieszczenie katalogów, filozofię ruchu Wolnego Oprogramowania i zasady licencji GNU, różnego przeznaczenia programy użytkowe. Wie jak przystosować system do własnych potrzeb; zdobywa umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach awaryjnych.

"Szkolenia z "Wprowadzenia do systemu Linux", poprowadziliśmy już dla 250 studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Akademii Medycznej w Warszawie. Zainteresowanie jest ogromne dlatego organizujemy następne również na innych uczelniach (w październiku dla 160 studentów SGH). Studenci już dostrzegli, że warto swoją edukację informatyczną oprzeć na systemie Linux, znajomość którego stanie się niebawem standardowym wymogiem ich przyszłych pracodawców. I tak wszyscy pracownicy IBM do 2006 roku będą pracować w systemie Linux używając go na desktopach. Znajomość systemu Linux to dzisiaj inwestycja w samego siebie?
? komentuje Mariusz Zackiewicz, menedżer Szkoły Linuxa.

"Linux to system z bogatą historią i coraz większą rzeszą sympatyków i użytkowników na całym świecie. Systematycznie zdobywa sobie coraz większe uznanie także w firmach, urzędach oraz różnych instytucjach. Coraz częściej znajomość tego systemu pojawia się jako dodatkowy atut w ogłoszeniach o pracy. Niestety, wciąż jego środowisko może sprawić kłopot początkującym użytkownikom, szczególnie tym, którzy całą swoją wiedzę komputerową opierają na produktach oferowanych przez dominującego producenta systemów operacyjnych. Kurs oferowany przez warszawską Szkołę Linuxa "Wprowadzenie do systemu Linux", z pewnością pomoże w przełamaniu przysłowiowych "pierwszych lodów" z tym systemem oraz umożliwi poznanie istoty Wolnego Oprogramowania." - dodaje Krzysztof Gontarek, redaktor naczelny Dziennika Internautów.

Konkurs trwa od 13 września do 13 października. Uczestnik ma za zadanie odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących środowiska Linuxowego, które umieszcza w przygotowanym formularzu.

Strona konkursu:
http://di.com.pl/konkursy

Szczegółowy program kursu można znaleźć na stronie:
http://www.szkola-linuxa.com/?cat=20
Źródło Dziennik Internautów. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Świąteczna zbiórka w Cuprum Arenie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy