Technologia

Ranking lokat Bankier.pl ? czerwiec 2011 r.

Ostatnie podwyżki stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego nie wpłynęły w większym stopniu na ofertę depozytową banków. Co prawda oprocentowanie lokat pnie się powoli do góry, ale czołówka najlepszych ofert zmienia się nieznacznie. Stawki pozostają na poziomach zbliżonych do tych z początku roku, czyli jeszcze sprzed cyklu podwyżek stóp NBP. Sektor bankowy nie narzeka na brak pieniędzy i nie musi za wszelką cenę zabiegać o depozyty klientów.Dla osób, które chcą ulokować oszczędności na krótki termin ciekawą propozycją są obecnie lokaty dwumiesięczne.Tradycyjnie czołówka zdominowana jest przez Getin Bank, który proponuje dwie lokaty: Lokatę Czerwca w placówkach (5,7 proc.) i Lokatę na start przez internetowy oddział Getin Online. Jeszcze w maju najlepsze lokaty 6M pozwalały zarobić najwyżej 4,81 proc. Dziś można już założyć lokatę półroczną ze stawką 5,3 proc. zysku bez podatku (FM Bank). W styczniu, przed cyklem podwyżek stóp NBP, najlepsza lokata roczna dawała zysk na poziomie 5,45 proc. - oferował ją debiutant Idea Bank, a drugi w zestawieniu był FM Bank ze stawką 5,3 proc.
Ostatnie podwyżki stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego nie wpłynęły w większym stopniu na ofertę depozytową banków. Co prawda oprocentowanie lokat pnie się powoli do góry, ale czołówka najlepszych ofert zmienia się nieznacznie. Stawki pozostają na poziomach zbliżonych do tych z początku roku, czyli jeszcze sprzed cyklu podwyżek stóp NBP. Sektor bankowy nie narzeka na brak pieniędzy i nie musi za wszelką cenę zabiegać o depozyty klientów.

Dla osób, które chcą ulokować oszczędności na krótki termin ciekawą propozycją są obecnie lokaty dwumiesięczne.Tradycyjnie czołówka zdominowana jest przez Getin Bank, który proponuje dwie lokaty: Lokatę Czerwca w placówkach (5,7 proc.) i Lokatę na start przez internetowy oddział Getin Online. Jeszcze w maju najlepsze lokaty 6M pozwalały zarobić najwyżej 4,81 proc. Dziś można już założyć lokatę półroczną ze stawką 5,3 proc. zysku bez podatku (FM Bank). W styczniu, przed cyklem podwyżek stóp NBP, najlepsza lokata roczna dawała zysk na poziomie 5,45 proc. - oferował ją debiutant Idea Bank, a drugi w zestawieniu był FM Bank ze stawką 5,3 proc.

Założone dziś lokaty roczne z dzienną kapitalizacją pozwolą uniknąć podatku Belki tylko przez pół roku. Od stycznia zysk z depozytu będzie już najprawdopodobniej pomniejszony o 19 proc. podatku. Z tego też względu warto chwilę poczekać z deponowaniem oszczędności na dłuższe terminy.

Więcej informacji: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking-lokat-Bankier-pl-czerwiec-2011-r-2354566.html. Przy powoływaniu się na analizę, prosimy o podanie źródła Bankier.pl.


Wojciech Boczoń, Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz
Bankier.pl
e-mail: [email protected]
Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Cały wakacyjny bagaż możemy skompletować w jednym miejscu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy