Regionalne

Randkowanie w sieci, czyli normalność w dobie braku czasu.

Randkowanie w sieci, czyli normalność w dobie braku czasu.
Randkowanie w sieci, czyli normalność w dobie braku czasu. 30 milionów – aż tyle Polaków korzysta z internetu, wynika z badania „Współczesny Konsument” . 98%

Randkowanie w sieci, czyli normalność w dobie braku czasu.

30 milionów – aż tyle Polaków korzysta z internetu, wynika z badania „Współczesny Konsument” . 98% z nich deklaruje, że robi to minimum raz dziennie. W sieci przebywa 100% przedstawicieli tzw. pokolenia Z oraz 97% Millenialsów i starszych generacji. Polacy poświęcają na przeglądanie internetu średnio 2 godziny 6 minut dziennie. W ciągu roku to 766,5 godzin, czyli ponad miesiąc bez przerwy !

Analizy wskazują dużą konsumpcję mediów i aplikacji społecznościowych. Człowiek jest jednostką o nadzwyczajnych potrzebach społecznych. W dobie cyfryzacji i pędzącego świata, wszystko chcemy mieć praktycznie od zaraz i większość aspektów przenosimy do „życia online”. W odpowiedzi na te potrzeby, każdego dnia powstaje tysiące aplikacji i portali internetowych na nasz smartfon, które maja za zadanie pomoc nam praktycznie w każdych okolicznościach. Są wśród nich również i takie które pomagają w znalezieniu drugiej połówki. Nie ma w tym już nic dziwnego że coraz częściej korzystamy z takich narzędzi i rozwiązań?

ASAP także w życiu prywatnym

Świat pędzi. Obecnie nie patrzymy na życie już w skali dni, czy nawet godzin. Co raz częściej spoglądamy na uciekające minuty i sekundy – zwłaszcza w szczytowych momentach dnia. Skupiamy się i to dobrze, na najdrobniejszych momentach, aby jak najbardziej wykorzystać każdy dzień, czy to w pracy, życiu prywatnym, czy w realizowaniu swoich pasji, zainteresowań, marzeń.
Nie chcemy, aby czegoś nam zabrakło i w pogoni za samorealizacją szukamy prostych i skutecznych, a przede wszystkim najszybszych możliwych rozwiązań. Bliska staje nam się filozofia słynnego już zwrotu biznesowego „ASAP” ( z ang. as soon as possible – najszybciej jak to możliwe) i przekładamy ją także na życie prywatne. Skoro praktycznie wszystko chcemy mieć tu i teraz, to dlaczego zatem nie pójść krok dalej i nie przenieść także i poznawania ludzi na najszybszy z możliwych sposobów – do sieci?
Na to wpadli już ludzie na zachodzie, gdzie jak pokazują badania, średnio co drugi Amerykanin, powyżej 20 roku życia deklaruje, że korzysta, bądź korzystał z aplikacji randkowych. Co więcej — są już opublikowane pierwsze wyniki badań, według których małżeństwa które poznały się online mają mniejszą szansę na rozwód. Pary są znacznie bardziej zadowolone ze swoich wyborów, niż te, które poznały się w realnym świecie. Z ponad 20 000 małżeństw, które spotkały się w sieci i zdecydowały się wziąć ślub tylko około 7% skończyło się rozwodem. Świetny wynik, tym bardziej, że według statystyk rozpada się aż ok. 45% wszystkich małżeństw.

A to już wiesz?  Skuteczna ochrona przed zanieczyszczonym powietrzem

Polaku, bądź pewny siebie
Większość z nas pragnie miłości, bliskości, czy choćby rozmowy z drugim człowiekiem. Poszukiwanie drugiej połówki jest zatem czymś normalnym, tylko gdzie ją znaleźć? Odpowiedzi jest kilka. Możemy pójść potańczyć do klubu muzycznego, możemy znaleźć kogoś w ulubionej kawiarni, a jeśli mamy wystarczającą ilość odwagi to możemy podejść do przepięknej brunetki w osiedlowym supermarkecie.

Jednak mówiąc o odwadze, okazuje się, że nie posiadamy tak wielkiej pewności siebie jak choćby mieszkańcy Włoch, Brazylii, USA, czy Hiszpanii. Co zrobi statystyczny Włoch, który zobaczy dwie piękne dziewczyny, stojące przy barze z kilkoma mężczyznami? To proste. Podejdzie, uśmiechnie się i z pewnością siebie oraz odrobiną szczęścia zdobędzie do nich telefon. Polak? Polak chwile się zastanowi, rozważy wszystkie za i przeciw, a po kilkunastu minutach rozważań w końcu zdecyduje się podejść, podczas gdy już dawno uprzedził go wspomniany Włoch… Oczywiście jest to przykład mocno generalizujący i z przymrużeniem oka, ale w dużej mierze prawdziwy. Część kobiet i mężczyzn, którzy nie narzekają na brak pewności siebie, na pewno odnajdzie się w każdej sytuacji, ale co z resztą? Na pomoc przychodzą właśnie aplikacje randkowe, społecznościowe. Jedną wyróżniającą się pośród nich jest seep.
Seep. to aplikacja, która łączy w sobie najlepsze cechy dotychczasowych platform społecznościowych i pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce. W ramach jednej przestrzeni użytkownicy mogą korzystać aż z trzech elementów – mapy miejsc z modnymi lokalami, grup dyskusyjnych oraz poszukiwania podobnych do siebie osób. W łatwy sposób mogą więc wybrać to, co ich w danym momencie najbardziej interesuje i zaplanować swój wolny czas.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy