Technologia

Majówka na rowerze – zadbaj o swoje stawy

Majówka na rowerze – zadbaj o swoje stawy
Informacja prasowa 23 kwietnia 2018, Warszawa Za pasem długi weekend majowy. Ciepłe promienie słoneczne tylko zapraszają, by spędzić go w plenerze. Jedni wybiorą biesiadowanie z

Informacja prasowa
23 kwietnia 2018, Warszawa

Za pasem długi weekend majowy. Ciepłe promienie słoneczne tylko zapraszają, by spędzić go w plenerze. Jedni wybiorą biesiadowanie z grillem w roli głównej, inni rodzinny piknik w pięknej, leśnej scenerii, a pozostali, łącząc ruch z wypoczynkiem, zdecydują się na przejażdżkę rowerową. O czym warto pamiętać wybierając majówkę z jednośladem i jak nie nabawić się kontuzji w trasie?

Przygotuj rower
Planując majówkowy wypad rowerowy w pierwszej kolejności pamiętajmy, by odpowiednio wcześniej sprawdzić stan techniczny naszych jednośladów. Generalny przegląd powinien obejmować regulację hamulców i przerzutek, czyszczenie i smarowanie łańcucha, a także dokręcenie wszystkich rozluzowanych części. Przed wyjazdem zweryfikujmy również stan powietrza w kołach, przednie i tylnie światła, a także natężenie szprych. Wybierając się w trasę, pamiętajmy o jednej prostej zasadzie, im mniej tym lepiej. Do plecaka spakujmy więc najpotrzebniejsze rzeczy, w tym prowiant na drogę, wodę, krem ochronny z filtrem, lekką kurtkę przeciwdeszczową i kapelusz ochronny na głowę.

Sprawdź trasę
Planując majówkowy wyjazd i trasę wycieczki rowerowej sprawdźmy ukształtowanie terenu w miejscu, do którego jedziemy. Zupełnie inaczej odczujemy kilometry pokonane na płaskich drogach Mazowsza, a inaczej na trudnych, górskich terenach. Jeśli zdecydujemy się na kilkudniową wyprawę rowerową, sprawdźmy, ile kilometrów dziennie jesteśmy w stanie przejechać, by nie przeciążyć organizmu. Na tydzień przed startem zatroszczmy się o naszą kondycję fizyczną. Wypad rowerowy za miasto to dobry pomysł na rozgrzewkę przed prawdziwym maratonem. Możemy również skorzystać z siłowni – większość klubów oferuje różnorodny sprzęt, na którym możemy wzmocnić mięśnie naszych nóg np. bieżnia czy stacjonarne rowery.

Zadbaj o stawy
Nasze stawy kolanowe podczas jazdy rowerem pracują niemal cały czas – gdy pedałujemy, jedziemy pod górkę, siadamy czy wstajemy z siodełka. Podczas jazdy rowerem na urazy najbardziej narażony jest staw kolanowy, który jest nadwyrężany na różne sposoby. Głównie z powodu przeciążeń wynikających z braku lub niewłaściwej rozgrzewki, zbyt dużych obciążeń treningowych, a także brakiem rozjazdu i rozciągania. Chcąc nie doprowadzić do jego przeciążenia, warto wzmocnić go od środka i zatroszczyć się o odpowiednią suplementację. W tym celu sięgnijmy po preparaty zalecane są osobom aktywnym fizycznie np. 4Flex, który zawiera unikalny kolagen Fortigel. Kolagen ten wchłania się aż w 95% i gromadzi głównie w tkance chrzęstnej. Dzięki temu możemy cieszyć się zdrowymi i sprawnymi stawami na dłużej.

A to już wiesz?  WyRÓŻnij wnętrze na Święta – pomysły na różowe dekoracje świąteczne

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy