Technologia

Garmin przejmuje wiodącego dostawcę usług monitoringu awaryjnego i koordynacji działań ratunkowych

Garmin przejmuje wiodącego dostawcę usług monitoringu awaryjnego i koordynacji działań ratunkowych
GARMIN PRZEJMUJE WIODĄCEGO DOSTAWCĘ USŁUG MONITORINGU AWARYJNEGO I KOORDYNACJI DZIAŁAŃ RATUNKOWYCH Przejęcie dotyczy także Międzynarodowego Centrum Koordynacji Działań Ratunkowych (IERCC) Warszawa, 12 stycznia 2021 –

GARMIN PRZEJMUJE WIODĄCEGO DOSTAWCĘ USŁUG MONITORINGU AWARYJNEGO I KOORDYNACJI DZIAŁAŃ RATUNKOWYCH

Przejęcie dotyczy także Międzynarodowego Centrum Koordynacji Działań Ratunkowych (IERCC)

Warszawa, 12 stycznia 2021 – Garmin® International oraz Garmin Services, jednostki zależne Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), ogłosiły przejęcie spółki GEOS Worldwide Limited oraz podmiotów od niej zależnych. Spółka pozostająca do tej pory w rękach prywatnych, jest wiodącym w branży dostawcą usług monitoringu awaryjnego oraz koordynacji działań ratunkowych. GEOS Worldwide jest także operatorem Międzynarodowego Centrum Koordynacji Działań Ratunkowych (IERCC). Jest to główny podmiot koordynujący działania ratunkowe podejmowane w odpowiedzi na wezwanie pomocy przez użytkowników osobistych komunikatorów satelitarnych Garmin inReach®. Od 2007 roku, zatrudnieni w IERCC, wysoko wykwalifikowani koordynatorzy, zaangażowani byli w ponad 83000 działań na całym świecie, w tym ponad 5000 związanych z sygnałami SOS wysłanymi za pośrednictwem urządzeń Garmin.

„Dzięki przejęciu Garmin może zaoferować osobom korzystającym z urządzeń inReach jeszcze większy komfort psychiczny.” – powiedział Brad Trenkle, wiceprezes Garmin ds. produktów outdoorowych – „Staramy się pomagać naszym klientom w tym, by każda przygoda kończyła się bezpiecznym powrotem do domu. Dzięki zacieśnieniu współpracy z centrum IERCC będziemy w stanie to robić jeszcze lepiej.”

„Firmy GEOS i Garmin ściśle współpracowały na przestrzeni wielu lat i w dalszym ciągu świadczyć będą najwyższej klasy usługi w zakresie niesienia pomocy w sytuacjach awaryjnych naszym klientom na całym świecie.” – dodał Peter Chlubek, prezes GEOS. „Nasza firma jest swego rodzaju siłami dobra. Jestem niezwykle dumny z całego zespołu naszych wspaniałych pracownikow, którzy dzięki globalnemu zasięgowi działań firmy pomogli ocalić aż 12000 osób w 198 krajach. Zamierzamy wspólnie z Garmin rozwijać tę działalność i pomóc jeszcze większej liczbie ludzi.”

Zaawansowane technicznie produkty Garmin zostały stworzone z myślą o wszystkich, którzy uwielbiają outdoorowe przygody. Zrewolucjonizowały one lotnictwo, motoryzację, fitness, żeglugę i szerokopojęte aktywności outdoorowe. Garmin za cel stawia sobie ułatwienie swoim klientom realizowania ich pasji, jednocześnie każdego dnia dążąc do innowacji i nieustannego przełamywania ograniczeń.

###

O Garmin
Garmin International Inc. jest spółką zależną od Garmin Ltd. (Nasdaq: GRMN). Garmin Ltd. jest zarejestrowany z Szwajcarii, a spółki od niego zależne znajdują się Stanach Zjednoczonych, na Tajwanie oraz w Zjednoczonym Królestwie. Garmin, Garmin Catalyst, Garmin Connect, True Track Positioning i True Optimal Lap są znakami handlowymi należącymi do Garmin Ltd. lub podmiotów zależnych. Bluetooth® jest znakiem handlowym należącym do Bluetooth SIG, Inc., a jego wykorzystanie przez Garmin podlega licencji.

Wszelkie inne marki, nazwy produktów, nazwy firm, znaki handlowe należą do odpowiednich właścicieli. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Informacja dot. wypowiedzi prognozujących
Niniejsza informacja prasowa zawiera wypowiedzi prognozujące dotyczące Garmin Ltd. oraz prowadzonej przez tę firmę działalności. Wypowiedzi te bazują na bieżących oczekiwaniach kadry zarządzającej. Wypowiedzi prognozujące dot. wydarzeń oraz okoliczności omawianych w tej informacji prasowej mogą nie zaistnieć w rzeczywistości a realne skutki mogą się różnić w efekcie działania znanych i nieznanych czynników ryzyka, a także niepewności wpływających na Garmin, w tym, ale nie tylko, czynników ryzyka wymienionych w Rocznym Raporcie w formularzu 10-K złożonym w dn. 28 grudnia 2019 w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (numer pliku 0-31983). Kopia formularza 10-K jest dostępna pod adresem: https://www.garmin.com/en-US/company/investors/earnings/ Żadna wypowiedź prognozująca nie może odnieść gwarantowanego skutku. Wypowiedzi takie mają znaczenie wyłącznie w dniu kiedy są ogłaszane, a Garmin nie posiada obowiązku publicznego aktualizowania czy zmiany jakiejkolwiek wypowiedzi prognozującej, niezależnie czy wpływ na nią mają nowe informacje, przyszłe zdarzenia czy inne czynniki.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy