Technologia

FIRESTONE Headliners of Tomorrow: Wojtek Szczepanik zagra na Open’er Festival

FIRESTONE Headliners of Tomorrow: Wojtek Szczepanik zagra na Open’er Festival
Warszawa, 1 maja 2017 r. FIRESTONE Headliners of Tomorrow: Wojtek Szczepanik zagra na Open’er Festival Drugą edycję konkursu FIRESTONE Headliners of Tomorrow wygrał młody kompozytor

Warszawa, 1 maja 2017 r.

FIRESTONE Headliners of Tomorrow: Wojtek Szczepanik zagra na Open’er Festival

Drugą edycję konkursu FIRESTONE Headliners of Tomorrow wygrał młody kompozytor i pianista, który łączy muzykę klasyczną z przestrzennym brzemieniem klubowym. Wojtek Szczepanik zagra na Firestone Stage już podczas zbliżającego się Open’er Festival.

21-letni muzyk o klasycznych korzeniach został wybrany w wyniku głosowania publiczności online spośród TOP 3 finalistów wyselekcjonowanych przez jury konkursowe, któremu już po raz drugi przewodniczyła Brodka.

Wojtek Szczepanik karierę muzyczną rozpoczynał jako gitarzysta w zespołach rockowych, bluesowych i jazzowych. W 2011 odkrył fortepian i skupił się na karierze solowej. Trzy lata później, w 2014 roku, wydał swój debiutancki album „Margines”, a na przełomie 2016 i 2017 roku pojawiła się płyta „INSTINCT”. Jego muzyka to próba połączenia dwóch, na pozór odmiennych stylów – muzyki klasycznej i klubowej.

W pierwszym etapie konkursu artyści zgłaszali swoje oryginalne piosenki. Większa niż w poprzednim roku liczba zgłoszeń, bo aż 477 nagrań, prezentowała wysoki poziom i różnorodność gatunkową. To właśnie spośród autorów nagrań jury wybrało finalistów, którzy wzięli udział w profesjonalnym nagraniu sesji live z udziałem publiczności w Grizzly Gin Bar w Warszawie.

Drugi etap rozstrzygnął się poprzez głosowanie online na stronie konkursu, gdzie na podstawie opublikowanych nagrań z sesji live, internauci wyłonili zwycięzcę. Wojtek uzyskał tytuł FIRESTONE Headliner of Tomorrow z dużą przewagą nad pozostałymi finalistami, odnotowując aż 50 proc. głosów publiczności.
Dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali. Bardzo się cieszę, że zagram na jednym z największych polskich festiwali, który w dodatku organizowany jest w moim sąsiedztwie! Do tej pory na Open’era wybierałem się jako festiwalowicz, teraz sam wystąpię na jednej ze scen – to niesamowita satysfakcja i niezapomniane doświadczenie. Na pewno przygotuje coś ekstra na tę okazję i obiecuję, że będzie to magiczny koncert. Do zobaczenia na Open’er Festival! – mówi Wojtek Szczepanik, zwycięzca konkursu FIRESTONE Headliners of Tomorrow.

A to już wiesz?  Lead with Love: na początek 2021 Dobrych Działań na 2021 rok

Amerykańska legenda motoryzacji, marka Firestone, od lat chętnie nawiązuje do muzyki, która budzi pozytywne emocje i jednoczy ludzi. W Polsce wspiera młode talenty, które w ramach programu FIRESTONE Headliners of Tomorrow, walczą o swoje miejsce na jednej z oficjalnych scen Open’er Festival – Firestone Stage.
Partnerami konkursu są Alter Art, organizator Open’er Festival, oraz wytwórnia płytowa Kayax.
Siedemnasta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 4 – 7 lipca 2018 roku na terenie Lotniska Gdynia-Kosakowo. Więcej informacji na www.opener.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy