Technologia

Sprostowanie informacji prasowej Dva.pl | wortale gonią portale.

"Ze zdziwieniem przeczytaliśmy informację prasową przygotowaną przez DVA.pl (wortal nowych technologii) mówi Dariusz Sokołowski, szef sprzedaży online w International Data Group Poland S.A. - Najpierw ze zdziwieniem, później z rozbawieniem dodaje. Zaintrygował nas zwłaszcza następujący fragment: dva.pl w niezależnym rankingu serwisu Alexa.com w ciągu ostatniego miesiąca notowany jest na równi z tak znanymi serwisami / portalami jak: tenbit.pl, hoga.pl, chip.pl, idg.pl, gery.pl czy panoramafirm.pl. (http://media.netpr.pl/notatka_3350.html)" Otóż wortal dva.pl w swojej informacji prasowej twierdzi, że w niezależnym rankingu firmy Alexa.com notowany jest na równi, między innymi, z witryną IDG.pl wydawaną przez lidera na rynku prasy komputerowej firmę International Data Group Poland S.A. W związku z tym, że jesteśmy właścicielami tej witryny poczuwamy się do obowiązku sprostować tą, nieprawdziwą informację.  Po pierwsze w opisie rankingu
"Ze zdziwieniem przeczytaliśmy informację prasową przygotowaną przez DVA.pl (wortal nowych technologii) mówi Dariusz Sokołowski, szef sprzedaży online w International Data Group Poland S.A. - Najpierw ze zdziwieniem, później z rozbawieniem dodaje. Zaintrygował nas zwłaszcza następujący fragment: dva.pl w niezależnym rankingu serwisu Alexa.com w ciągu ostatniego miesiąca notowany jest na równi z tak znanymi serwisami / portalami jak: tenbit.pl, hoga.pl, chip.pl, idg.pl, gery.pl czy panoramafirm.pl. (http://media.netpr.pl/notatka_3350.html)" Otóż wortal dva.pl w swojej informacji prasowej twierdzi, że w niezależnym rankingu firmy Alexa.com notowany jest na równi, między innymi, z witryną IDG.pl wydawaną przez lidera na rynku prasy komputerowej firmę International Data Group Poland S.A. W związku z tym, że jesteśmy właścicielami tej witryny poczuwamy się do obowiązku sprostować tą, nieprawdziwą informację.  Po pierwsze w opisie rankingu tworzonego przez Alexę znaleźliśmy bardzo ważne zastrzeżenie, które tu przytoczymy: "The traffic data are based on the set of Alexa users, which may not be a representative sample of the global Internet population". (http://pages.alexa.com/prod_serv/traffic_learn_more.html) Z racji tego, że nie podejrzewamy DVA.pl o złą wolę a jedynie o słabą znajomość języka angielskiego lub brak chęci do szerszego zapoznania się z rankingiem chętnie przetłumaczymy powyższy akapit: "Dane o oglądalności bazują na grupie użytkowników Alexy, i nie mogą być reprezentatywną próbką globalnej populacji Internetu". Alexa jako wskaźnik odsłon (page views) mierzy jedynie odsłony wykonane przez tych użytkowników Internetu, którzy korzystają ze specjalnej aplikacji - Alexa Toolbar.  Druga sprawa to niezależność Alexy, której właścicielem jest Amazon.com. Oczywiście nie jest to niezależny ranking, a sam system Alexy ma wiele ograniczeń np.-         Alexa Toolbar działa tylko z Internet Explorerem-         Aplikacja pracuje tylko pod kontrolą systemu operacyjnego Windows-         Automatycznie wyłącza się na bezpiecznych stronach (https)
A to już wiesz?  Ankieta ING: Inflacja nie pozwala oszczędzać
 Z Prawdziwego Profilu - wiarygodnych polskich badań typu site centric realizowanych przez Global eMarketing S.A., które nota bene posiadają certyfikat badawczy Internet Advertising Bureau Polska (http://www.iab.pl/pressroom.xml?id=39) wynika, że IDG.pl odwiedza ponad 4% polskich internautów, grupy szacowanej przez SMG-KRC na 6,2 mln osób. twierdzi Michał Kreczmar wydawca serwisów online International Data Group Poland S.A. - Na 333 witryny badane w Prawdziwym Profilu IDG.pl zajmuje piąte miejsce pod względem liczby użytkowników. W swojej kategorii, czyli Informacji IDG.pl zajmuje miejsce pierwsze wyprzedzając witryny tak znanych marek jak Radio Zet, Wprost czy Super Express. Tymczasem w badaniu tym w ogóle nie znajdziemy witryny dva.pl. International Data Group Poland S.A., polski oddział największego na świecie, międzynarodowego koncernu wydawniczego w branży komputerowej - International Data Group - wydającego 300 czasopism w 80 krajach świata. W Polsce IDG Poland wydaje tygodnik Computerworld (www.computerworld.pl), wraz z Raportami Computerworld (między innymi Computerworld TOP 200 - Polski Rynek Informatyczny i Telekomunikacyjny), magazyn kadry zarządzającej CXO (www.cxo.pl), miesięcznik PC World Komputer (www.pcworld.pl) wraz z wydaniami specjalnymi PC World Komputer Extra i PC World Komputer Special, miesięczniki NetWorld (www.networld.pl), Digit (www.digit.pl), Kino Domowe DVD (www.kinodomowe.idg.pl), GameStar (www.gamestar.pl) oraz serwisy online Internet Standard (www.internetstandard.pl), IT Partner (www.itpartner.pl), serwis rekrutacyjny dla branży IT JobUniverse (www.jobuniverse.pl), Informator IT (informator.idg.pl), Fotografia (www.fotografia.idg.pl), CyberJoy (www.cyberjoy.pl), Cyber (www.cyber.com.pl). International Data Group Poland S.A. jest również twórcą pierwszego polskiego portalu IT - IDG.pl (www.idg.pl).
Źródło IDG Poland. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy