Wiadomości branżowe

Ruszyły konsultacje społeczne w programie PZU Trasy Zdrowia

W 35 gminach, zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu PZU Trasy Zdrowia 2015, rozpoczęły się konsultacje społeczne. Zespoły warsztatowe złożone z przedstawicieli lokalnych społeczności opracują pomysły na zagospodarowanie obiektów w swoich lokalizacjach.Aktywizacja społeczności lokalnych, poprzez współdziałanie przy tworzeniu koncepcji zagospodarowania i promocji PZU Tras Zdrowia jest jednym z kluczowych elementów programu. Wymiana doświadczeń i integracja wokół wspólnego celu podnosi kompetencje uczestników i przyczynia się do silniejszej identyfikacji z przedsięwzięciem. Efekty rozpoczynających się konsultacji zadecydują o tym, w których gminach wybudowane zostaną nowe obiekty. Do końca 2015 r. powstanie kolejnych 30 PZU Tras Zdrowia.– W trakcie prac zespołów warsztatowych powstają m.in. plany animacyjne, prezentujące kreatywne pomysły mieszkańców na zachęcanie społeczności do ruchu i aktywności. To bardzo ważne, aby ludzie wzajemnie się motywowali do uprawiania sportu na PZU Trasach Zdrowia oraz wiedzieli, że zagospodarowanie obiektów leży w ich rękach – wyjaśnia Michał Witkowski, rzecznik prasowy PZU.W trakcie konsultacji

W 35 gminach, zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu PZU Trasy Zdrowia 2015, rozpoczęły się konsultacje społeczne. Zespoły warsztatowe złożone z przedstawicieli lokalnych społeczności opracują pomysły na zagospodarowanie obiektów w swoich lokalizacjach.

Aktywizacja społeczności lokalnych, poprzez współdziałanie przy tworzeniu koncepcji zagospodarowania i promocji PZU Tras Zdrowia jest jednym z kluczowych elementów programu. Wymiana doświadczeń i integracja wokół wspólnego celu podnosi kompetencje uczestników i przyczynia się do silniejszej identyfikacji z przedsięwzięciem. Efekty rozpoczynających się konsultacji zadecydują o tym, w których gminach wybudowane zostaną nowe obiekty. Do końca 2015 r. powstanie kolejnych 30 PZU Tras Zdrowia.

? W trakcie prac zespołów warsztatowych powstają m.in. plany animacyjne, prezentujące kreatywne pomysły mieszkańców na zachęcanie społeczności do ruchu i aktywności. To bardzo ważne, aby ludzie wzajemnie się motywowali do uprawiania sportu na PZU Trasach Zdrowia oraz wiedzieli, że zagospodarowanie obiektów leży w ich rękach ? wyjaśnia Michał Witkowski, rzecznik prasowy PZU.

W trakcie konsultacji społecznych obok planów animacji powstaną również propozycje na promocję ścieżek. Wybrany zostanie ich ostateczny przebieg oraz regionalny operator. Wszystkie spotkania prowadzone będą przez niezależnych moderatorów, którzy po zakończeniu prac przedstawią swój raport komisji konkursowej. Zaangażowanie, nieszablonowe idee oraz frekwencja, będzie dla niej wyznacznikiem w procesie wyboru lokalizacji, w których powstaną PZU Trasy Zdrowia w tym roku.

? W pierwszej edycji programu, realizowanej w 2014 r. zespoły warsztatowe wykazywały się dużą kreatywnością. Były filmiki promocyjne z udziałem ważnych postaci środowiskowych i znanych sportowców, którzy wspomagali gminę w jej staraniach. Do akcji włączali się również najmłodsi mieszkańcy, którzy m.in. wzięli udział w konkursie plastycznym ? tłumaczy Paweł Pytlarczyk, z Fundacji V4Sport, będącej operatorem programu.

Konsultacje w gminach potrwają do 22 maja. Ostateczne wyniki i decyzja komisji konkursowej zostanie opublikowana 26 maja.

Czym są PZU Trasy Zdrowia?

A to już wiesz?  Startuje kolejna edycja programu PZU Trasy Zdrowia

PZU Trasa Zdrowia to 2-3 kilometrowa ścieżka, przy której znajdują się różne proste urządzenia i instalacje do ćwiczeń. Dzięki temu stanowi ona mini kompleks sportowo-rekreacyjny. Może zostać wykorzystana do biegania, nordic walkingu i wielu innych form aktywności na świeżym powietrzu. Jest więc strefą treningów, zajęć sportowych, relaksu i integracji społeczności lokalnej.

Powstanie PZU Trasy Zdrowia w danej gminie ma wpłynąć na jej lokalną społeczność, która pomimo sprzyjających okoliczności przyrody rzadziej uprawia sport niż mieszkańcy dużych miast. Dlatego tak ważne jest, aby projekt trasy odpowiadał potrzebom miejscowej ludności.


dostarczył infoWire.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy