Wiadomości branżowe

Artykuły szkolne mogą być toksyczne

Artykuły szkolne mogą być toksyczne
Kupując kredki, długopisy czy inne przybory potrzebne uczniowi do szkoły, powinniśmy zwracać uwagę, czy produkty te są bezpieczne dla zdrowia dziecka.Najważniejsze to sprawdzić, z czego są zrobione. Czy w ich skład nie wchodzi rakotwórczy polichlorek winylu, który w przyszłości może wpłynąć na zdrowie dziecka - mówi serwisowi infoWire.pl Małgorzata Gawryluk-Dudzińska z BIC Polska.Na wyprawce nie warto oszczędzać. Tania plastelina czy farby mogą zawierać zbyt duże stężenie metali ciężkich - ołowiu lub chromu. Z kolei klej, korektor - więcej rozpuszczalnika.Trwałość jest szczególnie ważna przy wyborze produktów do pisania. Kredki z żywicy syntetycznej są o wiele bardziej elastyczne i trwalsze, a przez to - bezpieczniejsze w użytkowaniu niż kredki drzewne, które po złamaniu mogą mieć drzazgi - dodaje ekspertka.Warto zwracać uwagę, czy produkty posiadają certyfikat. Typowym jest EN-71, który świadczy o bezpieczeństwie artykułu. Brak symboli na opakowaniu nie zawsze oznacza, że produkt nie jest bezpieczny. Czasem po prostu producent nie ma możliwości go umieścić, np. na ołówku. W przypadku

Kupując kredki, długopisy czy inne przybory potrzebne uczniowi do szkoły, powinniśmy zwracać uwagę, czy produkty te są bezpieczne dla zdrowia dziecka.

Najważniejsze to sprawdzić, z czego są zrobione. Czy w ich skład nie wchodzi rakotwórczy polichlorek winylu, który w przyszłości może wpłynąć na zdrowie dziecka – mówi serwisowi infoWire.pl Małgorzata Gawryluk-Dudzińska z BIC Polska.

Na wyprawce nie warto oszczędzać. Tania plastelina czy farby mogą zawierać zbyt duże stężenie metali ciężkich – ołowiu lub chromu. Z kolei klej, korektor – więcej rozpuszczalnika.

Trwałość jest szczególnie ważna przy wyborze produktów do pisania. Kredki z żywicy syntetycznej są o wiele bardziej elastyczne i trwalsze, a przez to – bezpieczniejsze w użytkowaniu niż kredki drzewne, które po złamaniu mogą mieć drzazgi – dodaje ekspertka.

Warto zwracać uwagę, czy produkty posiadają certyfikat. Typowym jest EN-71, który świadczy o bezpieczeństwie artykułu. Brak symboli na opakowaniu nie zawsze oznacza, że produkt nie jest bezpieczny. Czasem po prostu producent nie ma możliwości go umieścić, np. na ołówku. W przypadku wątpliwości zawsze można się z nim skontaktować lub dopytać o szczegóły sprzedawcę.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Wyższe diety dla członków komisji wyborczych

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy