Aktualności

Parawany projektu Mood Works na aukcję „Spragnieni Piękna”na rzecz Muzeum Narodowego w Warszawie

Parawany projektu Mood Works na aukcję „Spragnieni Piękna”na rzecz Muzeum Narodowego w Warszawie
Parawany projektu Mood Works na aukcję „Spragnieni Piękna”na rzecz Muzeum Narodowego w Warszawie 4 marca w Muzeum Narodowym odbył się trzeci już Bal Dobroczynny „Spragnieni

Parawany projektu Mood Works na aukcję „Spragnieni Piękna”na rzecz Muzeum Narodowego w Warszawie

4 marca w Muzeum Narodowym odbył się trzeci już Bal Dobroczynny „Spragnieni Piękna”, organizowany przez Stowarzyszenie „Przyjaciele MNW”. W trakcie poniedziałkowego wieczoru wylicytowano dziesięć parawanów projektu duetu Mood Works: Dorota Kuć i Karina Snuszka.

Tradycyjnie ważnym punktem wieczoru w Muzeum była niezwykle emocjonująca aukcja, na której licytowano cenne przedmioty. Wśród nich znalazły się parawany autorstwa Mood Works. W rękach dziesięciu zaproszonych do projektu artystów stały się unikatowymi dziełami sztuki. Uczestnicy balu licytować mogli m.in. parawan malowany przez autora muralu na fasadzie Muzeum nad Wisłą Sławomira Pawszaka, „fotograficzny” parawan zdobywcy Złotego Lwa weneckiego Biennale Architektury Nicolasa Grospierre’a czy liryczny, rysunkowy parawan Arobala.

– Parawany pojawiają się w różnych, nawet bardzo odległych kulturach. Zafascynowała nas rola jaką pełnią w kulturze chińskiej i japońskiej. Służą do szybkiego przearanżowania przestrzeni i zmiany jej funkcji. A jednocześnie w minimalistycznym wnętrzu, pozbawionym sztuki, pełnią ważną rolę dekoracyjną. Parawany tradycyjnie zdobione były ręcznie przez anonimowych twórców. To nakierowało nas na pomysł, aby oddać je w ręce uznanych artystów. Wówczas sztuka, która wypełnia ramy, przest być anonimowa. Dzięki temu parawany stały się obiektami na pograniczu dzieła sztuki i przedmiotu użytkowego – podkreślają Dorota Kuć i KarinaSnuszka z Mood Works.

Dochód z tegorocznej edycji projektu „Spragnieni Piękna. Kolor” oraz składek członkowskich „Przyjaciół MNW” w wysokości ponad 300 000 zł przekazany został na rzecz Muzeum Narodowego w Warszawie. Zamierzeniem tegorocznego projektu było zbieranie funduszy na zakup dzieł sztuki, w tym wykup cennych depozytów.
www.moodworks.pl
https://przyjacielemnw.pl/spragnieni-piekna/

Lista zaproszonych do współpracy artystów:
1. Bartek Arobal
2. Bownik
3. Agnieszka Brzeżańska
4. Jarosław Fliciński
5. Nicolas Grospierre
6. Grupa LUXUS
7. Sławek Pawszak
8. Jadwiga Sawicka
9. Radek Szlaga
10. Włodzimierz Zakrzewski

A to już wiesz?  Eliza Gwiazda nagrodzona statuetką za Sukces Roku 2017

Mood Works – Dorota Kuć & Karina Snuszka
Renomowane warszawskie studio projektowania wnętrz specjalizujące się w projektach dla najbardziej wymagających klientów prywatnych i komercyjnych. W portfolio duetu Snuszka & Kuć znajdują się liczne realizacje wielokrotnie nagradzanych i publikowanych na łamach prasy rezydencji i apartamentów w najbardziej prestiżowych lokalizacjach w Polsce i zagranicą. Projekty butików wiodących polskich projektantów mody, a także biura największych polskich i międzynarodowych korporacji. Projekty Mood Works wyróżnia bezkompromisowe podejście do jakości i piękna, autorska paleta kolorystyczna oraz rzadka umiejętność wplatania oryginalnej sztuki w tkankę każdego projektu. www.moodworks.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy